X
این متن برای تست می باشد.

ارزیابی بیومکانیکال بدن

اسکن استاتیک و دینامیک کف پـا

اسکن و آنالیز ساختار قامتی بدن یا پاسچر (Body Posture Analysis)

آنالیز یا سنجش ترکیبات بدنی (Body Composition)

بیومکانیک بدن انسان به عنوان یک زنجیره بسته در نظر گرفته می‍شود. وجود انحراف در هریک از این حلقه‌ها یا مفاصل، موجب انتقال آن به یک یا چند حلقه یا مفصل دیگر شده و در صورت عدم پیگیری و مداخله، باعث درد و مشکلات بیشتر دیگری مانند بیرون‌زدگی دیسک در ستون فقرات، آرتروز زود هنگام و یا سایر بیماری‌های اسکلتی – عضلانی می‌شود.

ارزیابی بیومکانیکال به عنوان بی عارضه ترین روش، امکان غربالگری، تشخیص زودهنگام و همچنین پیگیری روند درمانی را مقدور می‌سازد.

آنالیز ساختار قامتی بدن (پاسچر) یکی از مهمترین موضوعات در سلامتی و مقوله ورزشی است. ناهنجاری های ساختار قامتی علاوه بر اینکه بر سلامت جسمانی فرد تحت تاثیر گذار است، بر عملکرد ورزشی وی نیز موثر است. دستگاه آنالیز ساختار قامتی جهت سنجش و ارزیابی انحرافات اسکلتی بدن از جمله ستون فقرات، شانه‌ها، گردن، لگن و زانو‌ها و نیز تشخیص زودهنگام بیماریهایی نظیر اسکولیوز، لوردوز، کایفوز و … ساخته شده است. واحد ارزیابی بیومکانیکال در گروه طب فیزیکی، توانبخشی و درد امید به کمک این دستگاه، این فرصت را برای مراجعین به خصوص والدینی که فرزندانشان در سنین اولیه رشد و قبل از بلوغ هستند را فراهم آورده است، تا در مجهزترین گروه متخصصین توانبخشی در ایران ناهنجاری‌های اسکلتی – عضلانی را در مناسب ترین سنین تشخیص و فرآیند درمان را در ابتدای مسیر آغاز نمایند.

همچنین در بخش ارزیابی گروه امید، با استفاده از دستگاه اسکنر اپتیکال میزان توزیع فشار روی کف پا بصورت ایستا و پویا اندازه گیری می گردد. در واقع با کمک این اسکنرهای پیشرفته در گروه امید، نه تنها نمودارهای متناسب موقعیت و میزان فشار در هر نقطه از کف پا، محل دقیق نیروهای اضافی وارده بر کف پا و برآیند مرکز فشار بدن، اطلاعات کاملی را برای آنالیز عملکرد پا و دفورمیتی های آن ارائه میدهد، بلکه با استفاده دوربین هماهنگ سازی شده، راستای مچ پا و زاویه آشیل را نیز اندازه گیری و تحلیل میکند. بدیهی است گزارشات مربوطه بصورت رنگی در اختیار بیمار یا همراه وی قرار می‌گیرد.

مقالات مرتبط

ویدیوهای مرتبط